Google uygun fiyatlı telefonuyla Çinlilere göz dağı veriyor! Türkiye’ye gelirse yok satar!

Google’ın orta segment telefonlarından olan Pixel serisi, yakında yeni bir üyesiyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni modelin adı Pixel 8a olarak belirlendi ve cihazın özellikleri ile ilgili bazı bilgiler sızdırıldı. Bu yeni model, 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama kapasitesi seçeneği ile sunulacak. Önceki model Pixel 7a‘nın 128 GB’lık versiyonu 499 euroya satışa sunulmuştu ancak Pixel 8a’nın 128 GB’lık versiyonunun fiyatı 569,90 euro, 256 GB’lık versiyonunun ise 630 euro olarak belirlendiği bildiriliyor.

Pixel 8a, dört farklı renk seçeneğiyle gelecek: Obsidyen (siyah), Porselen (beyaz), Koy (açık mavi) ve Nane (açık yeşil). Ancak her renk seçeneğinin her iki depolama kapasitesiyle de sunulup sunulmayacağı henüz net değil. Telefonun Nisan veya Mayıs aylarında satışa çıkması bekleniyor.

Google uygun fiyatlı telefonuyla Çinlilere göz dağı veriyor! Türkiye’ye gelirse yok satar!

Cihazın teknik özellikleri konusunda da bazı bilgiler mevcut. Pixel 8a’nın, şirketin en yeni telefonlarında kullanılan Tensor G3 yonga setinin bir alt versiyonu ile donatılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 8 GB RAM’e sahip olacak olan telefonun 27W hızlı şarj desteği sunması bekleniyor. Pixel 8a’nın 6.1 inç OLED ekranla gelmesi ve boyutlarının 152.1 x 72.6 x 8.9mm olması öngörülüyor. Ancak cihazın diğer özellikleri hakkında daha fazla detay henüz paylaşılmadı.

Bu bilgiler ışığında, Google’ın yeni orta segment amiral gemisi Pixel 8a’nın, piyasadaki yerini almak için gün saydığı ve teknoloji meraklılarının beklentilerini yükselttiği söylenebilir. Her yeni modelde olduğu gibi, bu cihazın da Google’ın telefon serisinde önemli bir yere sahip olacağı ve kullanıcı deneyimini bir adım ileri taşıyacağı bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x